Kapitola první

13. prosince 2009 v 21:38 | Amia |  Leaena

Práce


Zpoza Hraničních hor vykouklo slunce a zalilo nehřející září město asi 300 metrů před nimi. Proniklo přes hradby, zatřpytilo se na střechách domů ještě mokrých pop včerejším dešti a vytvořilo dlouhé ranní stíny. Vniklo do oken pokojů obrácených k východu a lákalo spáče z postelí. V jednom takovém vniklo přes sklo, rozlilo se po podlaze a zašimralo spící dívku pod nosem. Ta se s bručením převalila na druhý bok a spala dál.
Slunce se ale nevzdalo a opřelo se do peřin, posilující svit díky oknu. Spáčka ještě chvíli vzdorovala, ale po chvíli slunko vyhrálo.
,,No jo, no", zamumlala dívka a posadila se. ,,Příště už žádné východní pokoje. Člověk by řekl, že s blížícím se podzimem to už nebude tak péct."
Povzdechla si, odhodila rozpálené přikrývky a přistoupila k oknu. Chvíli pozorovala slunce, barvící se z bledě růžové do zlaté a rozjasňující město.
,,No", otočila se energicky, ,,jdeme shánět práci."


Ve městě byli tři hlavní podniky, kde se dala sehnat všemožná práce. Mohli jste zde najít bojovníka, mága, i zloděje nebo kněze.
A právě do jednoho z nich, hostince U stříbrné lišky, zamířila i Leaena.. Celý den procházela městem a dumala, kde by mohli mít zájem o dobrodruha[*]. Teď se tedy unaveně posadila k poslednímu volnému stolu v hostinci. Pila již třetí korbel ,Krve divočáka´[†], když si k ní přisedl jakýsi muž.
,,Co tady tak sama děvče?", zablábolil opile a přisunul se blíž. ,,Vypadáš nešťastně, nechtěla bys trochu utěšit?".
Naklonil se k Leaeně a položil jí špinavou ruku na stehno. Dívku ovanul jeho smrdutý dech. Rázně ho odstrčila, odsunula svoji židli a přisunula si korbel k sobě: ,,Když už tak rozhodně ne od tebe. Vypadni."
,,Ale no tak, vždyť jsem ti chtěl jen pomoct", znovu se přisunul a chytl ji za ruku.
Leaena se na ni výmluvně podívala potom zpět na opilce a skoro zašeptala: ,,Dej si svý pracky někam jinam a vypadni od mýho stolu."
V té době je už pozorovala polovina hospody, mezi nimi i dva cizinci.
Chlap se opilecky a sebevědomě zachechtal: ,,A co asi tak uděláš, když ne? Začneš pištět a dovolávat se pomoci?"
Leaena se usmála: ,,Ne. Tohle."
Volnou rukou chytla opilci jeho druhou ruku, cukla a otočila ho i s celou židlí čelem k sobě. Bleskově vyprostila nohu zpod stolu, kopla ho do břicha a zároveň mu pustila ruce. Chlap odletěl i s židlí dobře na metr od stolu, kde narazil do druhého a v troskách židle se složil na podlahu.
Leaena se kývnutím omluvila vedlejšímu osazenstvu a znovu si sedla ke korbelu.
Celou scénu opodál pozorovali dva cizinci. Dívka sotva dvacetiletá, světlejší hnědé vlasy svázané koženou šňůrkou vlnící se jí do půli zad, na sobě jednoduchý, ale čistý a praktický oděv. Bylo vidět, že ještě v nedávné minulosti byla dobře živená ale že za poměrně krátkou dobu ztratila na váze. Stále nepůsobila zrovna křehce, ale takhle se zbavit dotěry… Ideální.
Přistoupili k jejímu stolu a posadili se.
Leaena otrávěně zvedla hlavu: ,,Co, jdete pomstít kámoše?"
,,Kdepak, usmál se starší z obou mužů. ,,Jdeme se zeptat, jestli náhodou nesháníš nějakou práci."


[*] Obecný pojem pro lidi a tvory nejrůznějších profesí alespoň částečně užitečných v boji. Bývají najímáni na úkoly od dělání eskorty až po nejrůznější výpravy a úkoly.
[†] Nápoj podobný pivu.
Obecná přání adresáta k příběhu - Fantasy svět
Více než jedna hlavní postava
Latinská jména hlavních postav
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 21. prosince 2009 v 14:43 | Reagovat

Wau,to je dobrý,jen pokračuj:D

2 Nojmik - Toren Nojmik - Toren | Web | 11. dubna 2010 v 17:58 | Reagovat

Pro začátek povedený! Určitě budu číst dál, líbí se mi to! Vypadá to na slušné fantasy a to já žeru :D

3 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 25. dubna 2011 v 20:01 | Reagovat

tak jo nevysdrzel jsem to a mrkl naprvní kapitolu jeste dneska... nelituji :-) jen pripomínka- hele ty to dělás schválně že "nepopisujes" ? mas vzdycky prostě jen děj a o popis sceny se jen tak trochu otres (neboj to není chyba, pribeh ti svižne tece kupredu) mozná je to skoda ale zase je to na monitoru výhoda ;-) ja si jen myslím že pribehy s popisem jsou tak nejak lepsí (treba jak moc byla spinavá podlaha v te hospodě, nebo jak chutna ta krev divočáka-je opravdu jako pivo nebo je víc horčí a omamějsí?- jen příklad). Ale nic ta rychlost děje je takyfajn. Tesim se na zejtra snad dam druhou kapitolu.
ps: ja si nemyslím ze by to ten opilec po jednom odstrcení a kopanci vzdal. Myslím bymu měla naložit o trochu víc ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama