Leden 2010

I magická místa lze najít ve všedním světě

31. ledna 2010 v 19:36 | Amia |  Fotografie
Dnešní svět je špinavý, uspěchaný, přetechnizovaný.... Ale i tak je stále několik míst, kde si můžu připadat jako někde jinde.
Dívejte se kolem sebe, třeba taková místa najdete také :)Kapitola sedmá

31. ledna 2010 v 13:52 | Amia |  Leaena

UvnitřDo jeskyní vstupovali kvůli úzkému vchodu po jednom, s vytasenými zbraněmi. Goldas a Dayer s meči, Selunne s válečnou sekyrou, Paucitas s bastardem[1], Garator s lukem, sice skloněným, ale s šípem připraveným na tětivu a Leaena s šavlí.
Ze tmy začali po chvíli vystupovat obrysy jeskyně. Na pověsti a vnější velikost hory byla překvapivě malá a kromě několika kamenů úplně prázdná.
,,Co je?", zamračil se Goldas a sklonil meč.
Všichni se s nechápavým výrazem rozhlíželi po malé sluji. Jen Garator se soustředěným výrazem procházela kolem stěn.
,,Nemůže mít dva vchody?" zeptala se Leaena.
,,Ne. Jsme tu správně, ozval se jakoby odnikud Gařin hlas, než stačil odpovědět někdo jiný. Vzápětí se dívka vynořila zpoza jednoho výčnělku a mávla na ostatní, aby šli k ní.
,,Je to dobře skryté, ale najít se to dá", ukazovala na kus skály za sebou. Když ji všichni dál nechápavě pozorovali, s povzdechem se obrátila a vrátila se ke stěně. Těsně před ní se trochu sklonila… a zmizela jim z dohledu.
,,Tak na co čekáte?", ozval se dívčin hlas znovu jakoby odnikud.

Kapitola šestá

24. ledna 2010 v 22:56 | Amia |  Leaena

Obří jeskyněNoc u ohně se nakonec protáhla. Jakmile hostitelé zjistili, že Leaena umí kouzlit, už tak téměř oslavná večeře se změnila v oslavu se vším všudy. Víno a Krev divočáka tekly proudem a Leaena udivovala drobnými kouzly pro pobavení.
Ani ostatní dobrodruzi nezůstali stranou, každý měl něco, co ostatní zajímalo. Proto, když vyšlo slunce, všichni ještě spali.
První se probudila Selunne, která včerejší noci pila nejméně. Okamžik mžourala do šera stanu, než se vyhrabala z lůžka a probudila Paucita: ,,Hele, šéfe?"
,,Co?", zabručel v polospánku.
,,Brzo bude poledne."
,,Co?!"

Smečka

23. ledna 2010 v 23:49 | Amia |  Tužka a barvy
Tramtarará, slavnostně vám představuji původní pětici smečky. Kdo zná, ten ví a kdo nezná, může se podívat sem :)

V zimě

22. ledna 2010 v 1:40 | Amia |  Tužka a barvy
Zima dokáže být krutá zlá a vpravdě mrznoucí, ale je také nádherná. Lidé se jí bojí, protože když je sevře ve své náruči, málokdy se z ní vymaní, pokud ona sama nechce. Ale jen kvůli tomu ji zatratit? Je svá, nebojí se rozlobit když se jí chce a potom běda, jenže když je klidná, není nic nádhernějšího než krajina zahalená do mystického hávu - třpytící se sníh, jemně se snášející vločky, každá jiná, čerstvý nehybný vzduch.
Kapitola pátá

17. ledna 2010 v 20:14 | Amia |  Leaena

Tábor,,Hm", prohlížela si muže Selunne, ,,teď máte šanci dokázat, že jste už dospělí a rozumní."
,,Jo,", souhlasili Dayer s Leaenou, pokývajíce hlavami, ,,to je fakt."
,,Mlčte!", okřikl je jeden z mužů, ,,Co tu chcete?
,,Em, táboříme?", zadíval se na muže Goldas.
Jiný muž přiskočil tesně před Goldase a namířil mu šíp přesně na čelo: ,,Moc si z nás neutahuj, chlape. Že jsme vás nezabili hned neznamená, že to nemůžem udělat později."
,,Nasaďte jim pytle, vezmeme je s sebou", pronesl znovu ten první.
Šest mužů sklonilo zbraně, položilo je k nohám svých druhů a všem dobrodruhům přetáhlo přes hlavu staré, hnilobou páchnoucí pytle.

Kapitola čtvrtá

10. ledna 2010 v 12:57 | Amia |  Leaena

Obří jeskyně


Hraniční hory byly jedny z nejvyšších ve Faerunu. Rozpínali se na severovýchodním území a i když nebyly tak veliké jako ty na severu, jednoznačně byly vyšší. Za nimi dál na východ leželi Pustiny. Mohli jste žít celý život na jejich území, aniž byste spatřili něco jiného než široširé pláně. Přesto se dali přejít, pokud jste věděli kudy. A i když jste na nich nepotkali člověka, museli jste si dávat pozor na pár míst, kam byste chodit neměli. Nejznámější byly Pouštní rokle, Žravá zem a Obří jeskyně.
,,Uprostřed nekonečných plání Pustiny se ukrývá hora. Zvedá se z jejích plání jako vytéká krev z rány a stejně jako ona sahá hluboko, hluboko pod zem jako jed, zažírající se do kostí. Z jejích hlubin se žádný smrtelník, jež tam byl zavlečen a zanechán, stejně jako jeho neopatrní obyvatelé, již nikdy znovu nevynořil."
Tak zní přesné znění legendy jež o ní koluje. A přesně tam naše družina míří.


Kapitola třetí

3. ledna 2010 v 22:25 | Amia |  Leaena

PokladJakmile si první večer upravili nocležiště a chytili a spořádali večeři, Goldas si vzal slovo.
,,Takže", spustil, ,,zatím jsme ještě blízko města a protože předtím nebyl čas, mohl bys nám vysvětlit teď, kam to vlastně jdeme, Paucite?"
,, ,Zatím jsme ještě blízko města..´ ? No to je fuk. Slyšeli jste někdy o věci zvané Kamenné srdce?", odpověděl hned Paucitas.
,,Není to ten elfí artefakt?", zeptala se Gara.
,,Ano, přesně ten", rozzářil se Paucitas a hned se chystal pokračovat.
,,A určitě je i cenný, že?", ušklíbl se Goldas, ,,jo jo, zlodějka aby o něčem takovém nevěděla."
,,Hele…! ",nadechla se rozzuřeně Gara, ale Paucitas ji přerušil.
,,Víte co? Nejdřív vám radši vysvětlím, proč jsem si na tuhle výpravu vybral zrovna vás. Už jsem říkal, že já jako barbar a Goldas s Dayerem tu jsou jako bojovníci kvůli bojování samozřejmě, Selunne nás díky hraničářským schopnostem nenechá zabloudit, Leaena nám pomůže kouzly a Gara nám odhalí a zneškodní pasti. Nehledě na to, že i tihle tři se o sebe umí postarat.

Zima

2. ledna 2010 v 16:27 | Amia |  Fotografie
Zima v plném proudu, po žádných začátcích tu máme sníh. Tak si užívejme dokud to jde