Únor 2010

Kapitola jedenáctá

28. února 2010 v 11:51 | Amia |  Leaena

Vězeň,,Tak, mám toho právě dost", najednou vyhrkla Leaena a vyskočila. Do té doby seděla u stěny a opírala se o ni, Garator pro změnu byla ve stejné poloze v rohu mezi mříží a stěnou a Dayer svíral příčky s pohledem upřeným do rohu na chodbě kudy odvedli jeho otce a Selunne.
Oba se po ní podívali. ,,Čeho máš dost?"
,,Toho čekání na bůhvíco" odpověděla Leaena a začala oprašovat jejich pláště, na kterých předtím leželi. Garator s Dayerem ji trpně sledovali, než Leaena dobalila věci, odhodila je k stěně a znovu začala pobíhat po jeskyni a něco hledat.
,,Co to děláš?", zeptal se Dayer.
,,Hledám cokoli...", zamumlala Leaena. Najednou se napřímila, podlouhlý kámen v ruce ,, ..s čím se pokusíme rozbít ty mříže."
,,Cože?" Gara se také zvedla a popošla blíž k dívce. Ohlédla se na mříže a pak znovu na ni. ,,Vážně myslíš, že s tímhle to rozbiješ? Ten materiál rozhodně nebude slabý."
,,Ne, nemyslím", usmála se na ni Leaena.
,,Tak proč.."
Dívka se na oba jen pousmála a sklopila oči ke kameni
,,Lapis sullum libertas rigor, ignis lapis libertas rigor..."

Změna

27. února 2010 v 22:22 | Amia |  Blog
Ták, po dlouhé a strastiplné cestě po neprobádaných krajích uvažování jsem se rozhodla, že Leaena bude mít rubriku sama pro sebe a samostatné povídky budou (kdo by to byl řekl?) v povídkách.
Sice se už, možná, s holčinou pomalu blížím do finiše (i když to u mě může znamenat i dvacet kapitol celkem - teď smolim 15tou), ale přeci nechceme aby nám něco jiného a podivného pokazilo tu krásnou sérii kapitol hned po sobě, že? ;)

Lenitas

25. února 2010 v 23:50 | Amia |  Tužka a barvy
A má druhá láska
Kapitola desátá

21. února 2010 v 4:59 | Amia |  Leaena
Sákryš... nějak se to blíží, Leaeně právě dlužím už jen patnáctou kapitolu. Za chvíli si budu muset hlídat, abych měla opravdu na každou neděli napsáno XD ;)


Seth

Selunne s Dayerem se probudili skoro současně, Garator tedy svoje zjištění převyprávěla již jen jednou. Ale stejně jako Leaena a Goldas tomu zpočátku nechtěli věřit.
,,Ale, jak to udělal?", mnul si Dayer pochroumané rameno ,,Vždyť nás všechny posbíral jen v jednom městě. To nemohla být náhoda."
,,Klidně mohla", povzdechl si Goldas ,,V Devaru[*], stejně jako v ostatních okrajových městech je nejsnazší najít kohokoliv z naší branže, ať už jde o samotné dobrodruhy nebo o ty, kteří je najímají."
Všichni se blízko u sebe opírali o mříže svých cel a tiše hovořili. Přes tmu panující v prostorách jeskyně kde byli se sice nemohli vidět, ale bylo uklidňující vědět, že ostatní nejsou zas tak daleko.
,,Ale..."
,,Má pravdu Dayere", pokračovala místo Goldase Selunne. Dva lidi a dva jiné rasy není zase tak těžké najít v jednom městě. Zvlášť když mohla být jakákoli a u posledního na rase nezáleželo vůbec."
,,I tak. Stejně se mi to nezdá."

Kapitola devátá

14. února 2010 v 17:49 | Amia |  Leaena

Probuzení


Probudila ji bolest hlavy, nejhorší v zátylku a vystřelující bolest do celé lebky. Pokusila se překulit na bok, ale zalila ji vlna nevolnosti a ze rtů jí uniklo zasténání. Zůstala tedy ležet a snažila se ji překonat. Náhle jí po čele přejeli čísi prsty a vycítila, jak se nad ní někdo sklání.
Vytřeštila oči a instinktivně sáhla po zbrani; ta tam však nebyla. Zároveň se pokusila odtáhnout, ale nad ní se skláněla pouze Garator, která ji přitlačila znovu k zemi. Leaenu navíc přepadla další vlna nevolnosti, takže zůstala ležet.
,,Co se stalo? Jakto, že ještě nejsme mrtví?", zeptala se, dlaň na čele.
,,To Paucitas. Zradil nás.", pronesla Garator.
,,Cože?!" nadzvedla se Leaena na lokti.
,,Už na začátku, jak nás najímal. Co jsem pochopila, měl za úkol najít jednoho lidského bojovníka a jednoho kněze, zloděje a bojovníka jiné rasy a mága kterékoli rasy", odpověděla Garator a zapotácela se.
Leaena se ani nestačila podivit, jak to všechno tak najednou ví, jen se po ní rychle natáhla a opřela ji o stěnu hned za nimi. Až teď si všimla obvazů prosakujícími krví na jejím boku. Leaena sama měla původně pod hlavou svůj zmuchlaný vak a ovázanou hlavu.

Heise Jinyao

12. února 2010 v 10:58 | Amia |  Tužka a barvy
Vybrakovali jsme s Gennys zásoby (větší část je její ;) ) a přinášíme Vám obrázky od japonského malíře Heise Jinyaa... nebo Čínské malířky Heise Jinyao, jak říká Saki. o jd trapné nevědět, dohledám :)
(možná, přirozená lenost je mor)

Ps: pokud máte rádi červenou, směle sem :D
Pps: Pána hadů mi poslala Elenya


Kapitola osmá

7. února 2010 v 13:53 | Amia |  Leaena

ZradaChodba se těsně po začátku rozšířila natolik, aby se nemuseli krčit nebo jít po jednom. V první řadě kráčel Paucitas a Selunne, Leaena skupinu uzavírala. Než vešli, dvě ze tří čarodějných světel dívka zase zhasla, ale to poslední se vznášelo nad hlavou předposledního Goldase. Prosvětlovalo tmu natolik, aby si viděli pod nohy, ale aby je případný pozorovatel nemohl hned objevit. Po době, která se jim zdála jako věčnost, i když nemohli jít víc jak sotva pár minut, chodba vyústila do něčeho, co vypadalo jako síť podzemních jeskyní.
Když se všichni shromáždili v jakési vstupní hale, poslední čarodějné světlo zhaslo, protože zde již znovu svítily pochodně. Za mírným zúžením, které svým tvarem připomínalo bránu, se táhla nalevo i napravo široká chodba.
,,To je zvláštní…", pronesl zamyšleně Goldas, když se na okamžik stáhli zpět ,,jak to, že se ty chodby nevrací?"
,,Protože jsme na stejném místě, jen níže, jako když jsme vešli", odpověděla mu Selunne.
,,Jak to myslíš?"

Kočky

5. února 2010 v 22:36 | Amia |  Tužka a barvy
Věděli jste že miluju kočky všeho druhu? Ne? Tak teď už to víte! ;)