Kapitola desátá

21. února 2010 v 4:59 | Amia |  Leaena
Sákryš... nějak se to blíží, Leaeně právě dlužím už jen patnáctou kapitolu. Za chvíli si budu muset hlídat, abych měla opravdu na každou neděli napsáno XD ;)


Seth

Selunne s Dayerem se probudili skoro současně, Garator tedy svoje zjištění převyprávěla již jen jednou. Ale stejně jako Leaena a Goldas tomu zpočátku nechtěli věřit.
,,Ale, jak to udělal?", mnul si Dayer pochroumané rameno ,,Vždyť nás všechny posbíral jen v jednom městě. To nemohla být náhoda."
,,Klidně mohla", povzdechl si Goldas ,,V Devaru[*], stejně jako v ostatních okrajových městech je nejsnazší najít kohokoliv z naší branže, ať už jde o samotné dobrodruhy nebo o ty, kteří je najímají."
Všichni se blízko u sebe opírali o mříže svých cel a tiše hovořili. Přes tmu panující v prostorách jeskyně kde byli se sice nemohli vidět, ale bylo uklidňující vědět, že ostatní nejsou zas tak daleko.
,,Ale..."
,,Má pravdu Dayere", pokračovala místo Goldase Selunne. Dva lidi a dva jiné rasy není zase tak těžké najít v jednom městě. Zvlášť když mohla být jakákoli a u posledního na rase nezáleželo vůbec."
,,I tak. Stejně se mi to nezdá."


Seděli opřeni o dveře svých cel a vzájemně se podpírali. Na okamžik se rozhostilo ticho, každý se zabýval vlastními myšlenkami. Najednou ale temnotu protrhlo slabé světlo pochodní a ozvaly se rozčilené hlasy. Všichni se okamžitě stáhli do tmy svých cel a než se nadáli, před celami stáli dva hadí lidé držící pochodně a třetí se hádal s lidským mužem.
,,Jak assi máme potěššit Ssetha[†], když tři z jeho obětí budou basstardi!?", křičel na něj.
,,Pokud si správně pamatuji", odpovídal mu stejně rozčileně lidský muž ,,nikdy vám příliš nezáleželo na tom, co jíte, hlavně když se to člověku alespoň podobá!"
,,Neurážej náss, nezapomeň komu za co vděčíšš. I kdyby nám na tom nezáleželo, nebudeme Ssetha urážet člověčinou, když má sslíbené jinorassé."
,,Ale oni jsou jiné rasy!"
,,Jssou to míššenci!!"
Hadí velitel luskl prsty a ukázal na celu, kde byli Dayer, Garator a Leaena. Jeden z vojáků se připlazil až k mříži a osvítil vnitřek cely.
,,Nejenže je jedna jinorassá pouze ze čtvrtiny, u té dalšší není jisté ani to!"
Všichni tři uvnitř hrdě opětovali hadův pohled. Ten si jich ale nevšímal a dál nenávistně syčel na svého společníka: ,,Jak je můžeme použít, když jssou to sspíš lidé?!"
,,Neřekli jste, že musejí být čistokrevní, pouze že mají být jiné rasy", ohradil se muž.
,,To nám řřekl užž ten tvůj posskok!"zasyčel ještě rozloběněji had.
,,Není to můj poskok ale váš a má pravdu", odpověděl člověk ,,Pokud vaše náboženské zvyky říkají, že musejí být čistokrevní, měli jste to říct dřív a jestli ne, v ničem není problém."
Střelil pohrdavým pohledem do cely a odešel. Had se naopak přiblížil k cele a pozorně si každého z mladých nelidí prohlédl. Než odešel i on, pohrdavě sjel pohledem také Goldase a Selunne. Jejich doprovod zapálil třetí pochodeň, jež dosud nesl jeden z nich nezapálenou a ty dvě připevnil do držáků na zdi.
Když znovu osaměli, družina si konečně mohla prohlédnout, kde že je to vlastně vězní.
Stejně jako to málo, co z nitra hory viděli už předtím, i tyhle jeskyně byli přírodní, jen částečně opracované. Přední strana se mírně zužovala, takže mříže byli zasazeny jen ve třetině celkové šířky.
Ty byli vyrobené částečně ze dřeva, zčásti z něčeho, co vypadalo jako kameny. Přesnou strukturu nikdo z nich dříve neviděl, takže si nemohli být jisti její pevností.
Celková místnost byla něco mezi čtvercovou a kruhovou; na čtvercovou příliš zaoblené rohy a nepravidelné stěny a na kruhovou zase naopak moc rovnou podlahu a náznak rohů. Obě cely byli téměř stejné.
Z chodby i nadále moc neviděli, jen bylo znát, že strana odkud přišli návštěvníci poměrně brzy prudce zahýbá a konec druhé se ztrácela ve tmě. V jejích stěnách se matně rýsovali mříže od jiných cel, podle chybějících pochodní v nich ale nikdo nebyl.
,,Takže", ozval se Dayer, když všichni znovu stanuli u mříží ,,Pochopil jste někdo, o co tu vlastně jde?"
,,Nejspíš nás chtějí obětovat při nějakém jejich svátku.", odpověděla Selunne a čelem se opřela o mříže.
,,A chtějí to udělat brzo", dodal Goldas.
,,Proč tedy chtějí lidského bojovníka a kněžku a jinorasého bojovníka, zlodějku a mága?", zeptala se Leaena ,,Nebylo by snazší přivléct jednoduše kohokoli a obětovat ho?"
,,To nevím", odpověděla zamyšleně Selunne ,,Ale rozhodně je to zvláštní".
V chodbě najednou zařinčel řetěz. Všichni se jako jeden muž ohlédli a následně odstoupili zpět doprostřed cel. Zpoza rohu se vynořilo tentokrát sedm hadích vojáků, spolu s nějakou obludou. Měla nazelenalou pleť stejně jako oni, ale rozhodně ne šupinatou. Příliš dlouhé a silné paže skoro vláčela po zemi a naopak hlavou drhla o strop, přestože se hrbila. Kolem krku měla upevněný popruh, sloužící nejspíš jako obojek. Zezadu k němu byli připevněné ony řetězy, které dobrodruzi prve zaslechli a kolem pasu bederní roušku, jinak na sobě neměla nic. Celkově se ale, až na zelenou pleť, podobala dobrodruhům. Nebo hodně malým pouštním obrům[‡].
Hadí lidé ji se syčením, což by v obecné řeči bylo nejspíše hulákání a nadávání, dovlekli až před cely, kde ji zastavili. Vzápětí jeden z hadích lidí odkudsi vytáhl klíče a odemkl celu, v níž věznili Selunne a Goldase. Dva zůstali u obludy, zbylých pět se vrhlo do cely a na dobrodruhy.
Po čtyřech zlomených nosech, jedněch přelámaných prstů na rukou, dvou plně rozmlácených obličejích a jednomu vyražení zubů se pomláceným hadím lidem podařilo oba dobrodruhy vyvléct ven a připoutat k řetězům.
Dayer se s výkřikem vrhl na mříže a snažil se dosáhnout na kohokoli z nepřátel, obluda se ale rozmáchla a přejela přes mříže. Kdyby ho dívky na poslední chvíli neodtáhli z dosahu, zlámala by mu obě ruce.
Obluda si jen odfrkla, hadí lidé nenávistně zasyčeli a všichni znovu zmizeli za rohem.


[*] Město kde je najali. Hledala jsem hledala, ale nikde v předchozích kapitolách jsem jeho název nenašla, tak ho vymýšlím až teď ;-)
[†] Řekněme že bůh hadích lidí. Určitě znám i pravého, ale musela bych ho komplikovaně hledat a to se mi zrovna teď nechce :o
[‡] Nejmenší druh. Oproti svým druhům mají poloviční velikost, stále jsou ale o hodně větší než lidé
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 21. února 2010 v 10:43 | Reagovat

Ou, to se ti moc povedlo:), to už je desátá kapitola?:D toto ale utíká:D

2 Amia Amia | Web | 21. února 2010 v 11:35 | Reagovat

Že jo? Začínám se bát  :D ;)

3 Toren-Tvé Sbé Toren-Tvé Sbé | Web | 21. dubna 2010 v 19:34 | Reagovat

Konečně se to nějak akčně rozjíždí :) hodně dobré a Seth vypadá dost zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama