Kapitola osmá

7. února 2010 v 13:53 | Amia |  Leaena

ZradaChodba se těsně po začátku rozšířila natolik, aby se nemuseli krčit nebo jít po jednom. V první řadě kráčel Paucitas a Selunne, Leaena skupinu uzavírala. Než vešli, dvě ze tří čarodějných světel dívka zase zhasla, ale to poslední se vznášelo nad hlavou předposledního Goldase. Prosvětlovalo tmu natolik, aby si viděli pod nohy, ale aby je případný pozorovatel nemohl hned objevit. Po době, která se jim zdála jako věčnost, i když nemohli jít víc jak sotva pár minut, chodba vyústila do něčeho, co vypadalo jako síť podzemních jeskyní.
Když se všichni shromáždili v jakési vstupní hale, poslední čarodějné světlo zhaslo, protože zde již znovu svítily pochodně. Za mírným zúžením, které svým tvarem připomínalo bránu, se táhla nalevo i napravo široká chodba.
,,To je zvláštní…", pronesl zamyšleně Goldas, když se na okamžik stáhli zpět ,,jak to, že se ty chodby nevrací?"
,,Protože jsme na stejném místě, jen níže, jako když jsme vešli", odpověděla mu Selunne.
,,Jak to myslíš?"


,,No, ta kterou jsme přišli, postupně klesala a zároveň se jakoby stáčela nazpět. Takže jsme se obloukem vrátili a tento komplex vede pod tou ohromnou jeskyní nahoře."
,,Dobře…" pronesl po chvilce zamyšlení Goldas a obrátil se na Paucita ,,Kudy teď? Víš, kde mají to Kamenné srdce?"
,,Ne," odpověděl Paucitas ,,ale předpokládám, že až v nejnižším patře."
,,Tak jdem", nadhodil si Dayer meč a jako první se znovu vydal do chodeb.
Vyšli na chodbu a po chvíli rozmýšlení je Selunne navedla do té levé, jež mírně klesala dolů. Vedla téměř rovně skoro padesát metrů, když se v pravém úhlu lomila doprava. Naproti nim cestu přehrazoval obrovský balvan a cesta vedla kolem něj. Bez domlouvání se rozdělili na dvě skupinky a každá chtěla obejít kámen z jiné strany. Přiblížili se a právě se chtěli rozejít, když se na ně z výklenků skrytých ve stínu vyřítily první strážci.
Byli to Hadí lidé, stvoření s lidským trupem a rukama, od beder dolů ale měli již hadí tělo. deset z nich mělo pokožku hnědou jako hlína, dva byli ale brčálově zelení. Hnědí se na ně vrhli se zbraněmi a zároveň bránili ty zelené, kteří začali kouzlit.
Goldas s Dayerem se bez váhání vrhli na nejbližšího strážce, každý na své straně. Hadí muž se stačil pouze napřáhnout s jeho sekyrou, když mu Goldas usekl ruku. Hadí muž zasyčel a chytil se za pahýl, ale chvilka nepozornosti ho stála mnoho; Goldas mu jediným sekem usekl hlavu. Nestačil se ale pohnout z místa, na místo mrtvého okamžitě nastoupil jiný.
Dayer takové štěstí neměl, se svým hadím vojákem byli vyrovnaní, od začátku si jen vyměňovali rány.
Selunne a Paucitas se ovšem nenechali zahanbit. Paucitas svým bastardem zatlačil hadího muže ke stěně a nakonec mu jím proklál hruď. S otáčením se neobtěžoval, rovnou máchl mečem a zranil tak dalšího hadího muže; mělce ho poranil na prsou. Voják se však nenechal vyvést z míry, bojoval spíš tím zavileji.
Selunne svou válečnou sekyru zasekla hadímu vojáku do hlavy, až krev i mozek vystříkly všude kolem. Jak mrtvé tělo kleslo, Selunne se přikrčila s ním, jak ji stáhl i se sekyrou. To překvapilo jeho náhradníka, který tak jen naprázdno prosekl vzduch. Selunne vytrhla svou zbraň z lebky prvního a začala útočit na dalšího.
Gara jakoby odnikud vytáhla dýku. Muž útočící na ni si tak skoro ani neuvědomil, co se stalo, provedla to totiž na poslední chvíli. Bohužel, i když mířila na oko, ostří se jen svezlo po mužově nadoční kosti a vytvořilo dlouhý šrám. Vážně ho to nezranilo, ale valící se krev jej přinejmenším oslepila. I tak ale vypadal, že si z toho nic nedělá a s vervou na dívku znovu zaútočil.
Leaena po vteřinovém zaváhání ustoupila zpět do chodby kterou přišli a zaměřila se na hadí šamany. Shodila na zem vak a pozvedla ruce ke stropu jeskyně.
,,Ignis!"
Koule čarodějného ohně vletěla do hloučku bojujících a vyřadila ze hry Paucitova bojovníka. Ten proskočil jeho hořícími zbytky a vrhl se na dalšího.
,,Fajro!", ozvalo se dvojím hlasem z druhé strany a na Leaenu se vyřítily dvě hořící koule. Dívka se přikrčila, oheň jí proletěl nad hlavou a vybuchl o zem o pár metrů dál.
Mezitím se ale ostatním podařilo zabít své protivníky, vyřídit zbývající dva a než se šamani stačili vzpamatovat, jeden z nich se válel v tratolišti vlastní krve.
Druhý jen vyděšeně zasyčel, když od Leaeny přiletěl ledový šíp a proklál mu srdce.
,,No", zastavila se nad mrtvými těly Selunne a upevnila sekyru zpět do pouzdra ,,Také se vám to zdálo nějak moc lehké?"
,,Na to že to byl velitel", pronesl zamyšleně Dayer, zamyšleně si prohlížíc mrtvého hadího kapitána u svých nohou ,,zas tak moc práce mi nedal. Byl jen o kousek lepší než průměr."
,,Nejspíše to byla jen předsunutá hlídka", rázně uťal jejich dohady Paucitas a vykročil vpřed. Ostatní se po sobě podívali, ale následovali barbara dál do nitra jeskyně.
Chodba za kamenem byla již jen krátká a vzápětí vyústila do další jeskyně. Leaeně se nějak nezdála, i když nemohla říct proč. Paucitas se ale sebevědomě kráčel k ústí další chodby přímo naproti nim, přestože z jeskyně vycházeli další dvě chodby.
,,Paucite?", zavolala z konce skupinky ,,Jak víš že je to zrovna tahle chodba?"
,,Cože?", otočil se na ni barbar, již těsně od vchodu. ,,No…", zasunul zbraň, narovnal se a založil ruce ,,Protože takhle jsme si to domluvili".
,,Cože…?", opáčila tentokrát Leaena a zamrazilo ji v zádech.
Vzápětí se z temnoty druhých dvou chodeb vynořilo množství hadích lidí, trollů a dokonce dva nebo tři zlobři. S křikem se vrhli na skupinku dobrodruhů, kteří tentokrát překvapením ani nestačili pozvednout zbraně.
Leaenu něco silně praštilo do týla a srazilo ji to na kolena. Mezerou mezi množstvím nohou ještě zahlédla Paucita, stojícího přesně na stejném místě jako předtím a s netečným výrazem pozorující masakr. Vzápětí ji do hlavy zasáhla druhá rána a ona se propadla do tmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 7. února 2010 v 15:27 | Reagovat

Oooo zrada:),široké téma,taky jsem ji ve svém příběhu použila, jinak pěkně sepsaný dílek:)

2 Nojmik - Toren - Tvé SB Nojmik - Toren - Tvé SB | Web | 15. dubna 2010 v 20:15 | Reagovat

Zrada...:) teda..pěkně popsaná akce... vypadý to čím dál líp

3 kapriol kapriol | Web | 26. dubna 2011 v 14:41 | Reagovat

kolik ti je ? :) jen tak se ptám :) podle toho jak píšeš asi osmnáct :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama