kapitola dvanáctá

7. března 2010 v 1:00 | Amia |  Leaena

ObřadChodby jako by neměli konce. Už v nich bloudili několik hodin, ale ne a ne najít nějaký záchytný bod nebo cokoli, co by je přivedlo na stopu jejich společníků.
,,Zvláštní", prohodila Gara, když se vraceli z další slepé uličky. ,,Když jsem poprvé slyšela o tomhle místě a že se odsud ještě nikdo nevrátil, myslela jsem že neexistuje. A potom, co jsem se přesvědčila že ano, domnívala jsem se, že to je prostě tím, že je to, co zde bydlí, zabilo. Ale ony to spíš budou ty chodby."
,,Hm. Že jen zabloudí viď? Taky si to už delší dobu říkám," pronesl Dayer. ,,Nikdy jsem plně neuznával hraničáře, ale zrovna teď by se nám jeden hodil."
,,Měli jsme si psát alespoň nějaké značky", přidala se k rozhovoru Leaena, zatímco vypouštěla další kouli čarodějného světla. ,,Mám pocit, že touhle chodbou už jsme šli."
,,A čím?" obrátila se na ni Gara a zahnula za roh. ,,V té cele předělané na skladiště nic ke psaní nebylo."
,,Cože? To jsi to stihla prohledat tak důkladně?"
,,Jsem zlodějka, pamatujete?" ušklíbla se na ně Gara. ,,Musím umět rychle zjistit co kde je a jakou to má cenu... A hele."
Přistoupila blíž k jedné stěně a prsty přejela po jejím povrchu.
,,Leaeno? Dalo by se to světlo dát blíž sem?"
Dívka se ohlédla na Dayera, ale ten jen pokrčil rameny. Vyčarovala tedy další kouli a přistoupila ke Gaře. Světlo se odrazilo od ní a od stěny, jen kus zůstal temný. Až teď si všimli průchodu do nižší části jeskynní.
,,Super. Šli jsme kolem toho minimálně dvakrát."
Ušklíbli se na sebe a vklouzli do chodby.


Hned za vchodem do dalšího komplexu jeskyní je přepadli trollové. Mladí dobrodruzi se postavili navzájem zády k sobě a pustili se do boje. Když za malou chvíli pobili polovinu protivníků, skoro se tomu divili. Tak slabá ochrana? Nebo jen nepočítali s tím že utečou. Ale když se zdánlivě mrtví trollové začali znovu zvedat, zjevně nezranění, trochu zpanikařili.
Leaena právě jednoho skopla ze šavle a natáhla ruku.
,,Ignis!" vykřikla. Z dlaně jí vyletěla ohnivá koule a vlétla přímo na párek ,,mrtvých" trollů. Ti vyskočili a s bolestným skřekem se znovu složili. Dívka se bleskurychle otočila a stejným způsobem zpečetila osud trollů zabitých jejími společníky, kteří ještě znovu neobživli.
,,Jen to předstírají!" vykřikla a znovu začala bojovat s mečem. ,,Jakmile jsou moc zranění, předstírají mrtvé, dokud se nezhojí. Zařvěte jakmile nějakého zabijete!"
Gara s Dayerem se s novým zápalem pustili do boje, každou chvíli křičíce o Leaenino ohnivé kouzlo. Nakonec, až na pár povrchových ran, zůstali stát nad hromadou shořelých trollů.
,,Dobře, to jsem nečekal," pronesl nakonec Dayer. Slyšel jsem o trollí regeneraci, ale nevěděl jsem, že je tak účinná."
,,Kdyby jen to, ale v té poslední fázi na ně přestávají fungovat obyčejné zbraně. Mohli byste do nich sekat jak byste chtěli, ale nakonec by se nezranění zase zvedli a vy byste mohli začít nanovo. Jako oběti máme špatnou kombinaci povolání," ušklíbla se posměšně, ,,až moc ideální na přežití tady. Teď bychom...."
,,Co?" zeptala se Gara když se Leaena odmlčela.
,,Slyšíte to?" obrátila se na ně tázaná a druzí dva se pozorně zaposlouchali.
,,Jak nějaké... Zaříkání," odhadl Dayer.
,,Jo," usmála se Leaena a kývnutím je pobídla k chůzi. ,,Myslím že jsme je konečně našli."
Šli za zvukem, až se nakonec dostali na jakýsi ochoz. Leaena zhasla kouli čarodějného světla a všichni tři se potichu připlížili ke kraji a nahlédli dolů.
Uprostřed velké jeskyně plné pochodní stálo něco jako pódium; první věc v celém komplexu, jež zjevně nebyla vytvořena přírodou. Na kamenech tvořících jeho podlahu bylo nakreslené cize vypadající oko, do jehož panenky byl zasazen kůl, ke kterému byli přivázání Goldas se Selunne. Čtyři hadí lidé, oblečení do kněžských rouch, stáli po jednom v každém rohu, hlavy vyvrácené nazad a ruce natažené před sebe, nad hlavy ostatních. Mladá trojice si se zamračením všimla, že dav kolem pódia ani zdaleka netvoří jen hadí lidé, byli mezi nimi i trollové, skřeti, orkové a dokonce i několik ještěranů. Mezi všemi těmi obludami stáli podél stěn po dvojicích, po trojicích lidé a lidé také tvořili jakýsi špalír kolem pódia, za který se nikdo nedostal a za kterým se nacházeli pouze další hadí kněží, u každé stěny jeden.
Paucitas stál, spolu s dalším mužem, pod schody.
,,No," zašeptal Dayer, ,,to nebude až tak lehké."
Kromě lidí vypadali všichni jako v tranzu. Zvuk, který vydávali, se nedal považovat za zpěv, ale všichni stáli čelem k pódiu, zírajíce na připravené oběti a onen ,,zpěv" postupně nabýval na síle.
,,Hele,"drkla do obou Leaena, ,,vidíte tamto?"
Ukazovala na temnou chodbičku za zády jedné z dvojic lidských strážců, vedoucí kamsi do nitra hory. Velká chodba, osvětlená stejně jako jeskyně pod nimi a vypadající jako hlavní vchod, se nacházela asi dvacet metrů vlevo od ní.
,,To bude náš vchod," zašeptala a druzí dva dobrodruzi přikývli. Postupně se odplížili od kraje a Gara se ujala vedení. Netrvalo jim to dlouho, jen jednou se museli rozhodnout, zda doleva nebo doprava, ale nechali se vést hadím zpěvem a za chvíli už zírali přes záda obou lidí do obřadní jeskyně.
,,Garo?" téměř neslyšně zašeptal Dayer. ,,Máš nějakou zbraň pro boj nablízko?"
,,Ovšem," stejně potichu zašeptala dívka odpověď a z pouzdra u pasu vytáhla dýku dlouhou od konečků prstů až k lokti, s rukojetí vykládanou argentitem.[*]
Její společníci vytřeštili oči, ale nechali to prozatím bez poznámek. Leaena vytáhla šavli a Dayer přichystal meč. Všichni tři se na sebe usmáli a pokývli hlavou. Dayer zůstal uprostřed chodby kousek za dívkami, Leaena se přitiskla ke stěně ve světlejší části a Gara přistoupila k druhé a zmizela ve stínu.


[*] Tmavě olověně šedý, na černém lomu kovově lesklý nerost. Patří k důležitým stříbrným nerostům a je jeho nositelem v galenitu.
U mě má také jisté další vlastnosti ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 11. března 2010 v 13:35 | Reagovat

Tak tohle je supr díl, hmmm moje zvědavost přímo hoří, co bude příště:D

2 Amia Amia | Web | 11. března 2010 v 13:42 | Reagovat

Jo? Daří se mi to? Hurááá
:)  Děkuji

3 Nojmik - Toren - Tvé SB Nojmik - Toren - Tvé SB | Web | 27. dubna 2010 v 20:00 | Reagovat

Laena se dobře prokázala v boji proti Trollům :) jinak teda jsem hodně zvědavej jak se chcou se všemi poprat :D

4 Amia Amia | 27. dubna 2010 v 20:55 | Reagovat

Blbě   ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama