Kapitola devatenáctá

2. května 2010 v 23:26 | Amia |  Leaena

Předurčení


Lehkost nebytí a měkké světlo pronikající skrz zavřená víčka bylo velice příjemné a uklidňující. Pohodlný povrch, na kterém ležela, pod sebou necítila už tak dlouho. Vlastně od...
,,Dítě" pronikl jí do mysli ženský hlas
,,Otevři oči"
Leaena ji poslechla a když tak učinila, spatřila nad sebou známou tvář, jakoby schovanou za sklem. ,,Jsem mrtvá?" zeptala se
,,Ještě ne, dcerko, musíš svůj úkol dokončit" pokračovala představa její matky či co byla a dívka ucítila na tváři lehký dotek.


,,Ophis-latio Extin je stále ve světě, kam už nepatří. Zničili jste jen to, co ji k němu poutá"
,,Jak to? A proč Paucitas zemřel, když já ne?"
,,Kletba byla namířena na toho, kdo se Srdce pokusí ,,zničit". Dokud ses ho jen dotýkala ti do doby než ses ho pokusila jakkoli poškodit nehrozilo žádné nebezpečí"
,,Předhodil nás jejím služebníkům, proč by.."
,,Jen se snažil zachránit svou rodinu. Proto ho pustila, na nějaký čas. Moc dobře věděla, že pokud si nějakou najde, bude je pak moci využít."
,,A kde jsou teď?"
Žena posmutněla a okamžik mlčela. ,,Zabila je v tu chvíli, kdy se Paucitas vydal hledat ty jež určila. Už je nepotřebovala."
,,Ale.. Slíbila mu to!"
,,Na tom jí nezáleží. Jeho samého prakticky zabila v tu chvíli, kdy se rozhodla že právě jeho na pár let ,,pustí". Všechno co se stalo od chvíle kdy jste vyrazili z Devaru bylo promyšlené už dávno předtím a Paucitův osud zpečetěn ještě dříve."
Matčina tvář se rozostřela ještě víc, až už byl vidět pouze ve velmi hrubých obrysech.
,,A jak.." nadechla se Leaena, ale matka ji přerušila
,,Ššš, na otázky již není čas. Zničte ji a vraťte se domů. Pokud to dokážete, nikdo už nebude terorizovat tamní obyvatele."
,,Sklo" se roztříštilo a proletělo kolem Leaeny, přičemž se jí pár střepů zabodlo do paže. Silou nárazu a bolestí to s dívkou trhlo a ona se najednou ocitla zase v Ophisině podzemní komnatě. Z řezných ran na ruce, ve které držela Gařinu dýku jí vytékala krev a ještě cosi odporného co teď rozhodně nehodlala zkoumat. Před ní ale v troskách způsobených výbuchem ležel Dayer se Selunne a kus od nich i Gara. Leaena se s píchnutím u srdce postavila a právě se k nim chtěla vrhnout, když se zpoza zbytků trůnu vynořila Ophis, krvácející z nesčetných ran, ale stále vypadala hrozivě.
,,Dodecantheon!" vykřikla Leaena a ukázala na ni. Pod Ophisinýma nohama náhle z rozbitých kamenů vyrazil obrovskou rychlostí výhonek, ze kterého stejně rychle vyrazil květ, omotal se kolem hadího ocasu a stále rostoucí dorazil až k její hlavě. Z jediného výhonku vyrazili další, každý jednotlivě vrostl přímo do jedné za ran a hlavní do samotných úst. A každý začal rozkvétat.
Leaena se konečně vrhla k přátelům. Dayer byl v pořádku, probral se sám těsně předtím než k němu dorazila, ale Selunne měla dolní část zad téměř pokrytou většími či menšími kusy úzkých a ostrých kamenů, zabodanou do masa. Dívka jeden vytrhla, ale jakmile z rány vytryskla krev a stejná odporně černá břečka jako z Leaeniny ruky, jen v mnohem větším množství, Selunne hrozivě zařvala a prohnula se v křeči.
,,To počká" řekl Dayer a vytřeštěně se zadíval na Leaenu. Dívka k němu zvedla oči, ale mladík se rychle zvedl, přehodil si Selunninu paži přes ramena, zdravou rukou ji popadl za paži a začal táhnout ke dveřím. Leaena se obrátila k místu kde naposledy spatřila Garu, zlodějka ale stála s úsměvem vedle ní, krátce jí stiskla paži a šla pomoci Dayerovi. Stačili ale udělat jen jeden krok, když se do dveří před nimi zabodl oštěp.
,,Odsud už neodejdete." ozval se za nimi nebezpečně tichý hlas. Všichni se pomalu otočili na Ophis, která dosud stála na místě, pod sebou zčernalé zbytky rostliny. Dobrodruzi zůstali stát jako přimražení a zírali na postavu před sebou, která vypadala že jí vážná zranění v nejmenším nevadí. Ta vzápětí pozvedla všechny zbraně a znovu se po nich vrhla. Gara z Dayerem doslova odhodili Selunne stranou a skočili na druhou, Ophis se ale prohnala kolem
nich a zamířila rovnou k Leaeně. Ta na poslední chvíli stačila pozvednout šavli a bránit se. Gara ji začala zasypávat šípy a Dayer se bez váhání přidal, ve zdravé ruce meč. Na chvíli ji tak rozptýlili, ale jen kvůli tomu, aby se otočila, odhodila mladíka na stěnu a namířila prstem na Garu.
,,Duhidra"
Odnikud se vynořil kyselý déšť. Dívka zvedla hlavu, náhle ji ale Selunne strhla stranou. V tu chvíli Leaena znovu zaútočila, míříc na Ophisino hrdlo. Ta se ale na poslední chvíli téměř líně otočila a útok odrazila. ,,Eos!" vykřikla Leaena a z dlaně jí vybuchlo světlo Ophis přímo do obličeje. Ta zaječela a trhla sebou a Leaena ji chytla za ruku
,,Glacies" Pod prsty obalil Ophisinu paži led a Leaena znovu zaútočila šavlí, Ophis ale mocně škubla zledovatělou rukou a strhla dívku rovnou na meč. Ten jí probodl hruď a její šavle jen neškodně sklouzla po Ophisiných šupinách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 6. května 2010 v 17:46 | Reagovat

Pání,já jen nestačím zírat:D to je velmi pěkně napsané:)

2 leaena09 leaena09 | 6. května 2010 v 20:18 | Reagovat

si děláš prdel nezabiješ leaenu že né  
přečetla jse to jedním dechem a strašně se těším na pokračování
poslušně hlásím že jsem žádné chyby nenašla  - nen neden malí nedostatek

Z řezných na ruce  - asi bych tam dodala ran    z řezných ran na ruce

jinak se my natolik líbila že sem ani nedýchala když jsem jí četla  - co se děje že napíšeš jednu kapitolu na 3 a hned po ní jednu na 1* ??   neděje se něco??

a co tvoje další literární počiny  - tu úvahu o náboženstí jsem četla byla zajímavá a moc se my líbila

nenapsala  by si i nějakou povídku ze současnosti ??  nebo knihu?? nepřemýšlela jsi o tom??

něco o moderní 20dospívající dívce  - myslím že tvůj život jako základ by byl skvělej a k tomu přidät pár věcí ?? nevím mohlo by to být zajímaví nebo něco uplně smšlenýho   upíři mezi námy??   či jen o nějaké uplně jiné hoplce která má nějaký  mindrák a život ji trovchu semlel a jak to s ní bude dál a jaký člověk s níbude ..
nebo romantiku  - když ti to porno nejde tak červená knihovna by mohla jít   - možná

moc plácám

těším se na další pokračování adoufám že bude brzi jo a nezabíjej leaenu pls.

3 leaena09 leaena09 | 6. května 2010 v 20:20 | Reagovat

Jo a to stou matkou byl skvějej nápad  - teda šekala jsem otce( vždy je to otec)  ale matka je lepší originálnější

4 Amia Amia | 6. května 2010 v 23:10 | Reagovat

Muhehehe.. *odporně zlý výraz* to se ještě uvidí jestli ji zabiju nebo ne
XD  ;)

Jo tak ze současnosti? Můj první počin tohoto druhu byl ze současnosti, nepamatuješ si Saiku? No? No?
XD   Ne, musím tě zklamat, jen ne erotické nebo zamilované

Díky za rány, jdu to hned opravit  :)

5 Toren-Tvé Sbé Toren-Tvé Sbé | Web | 6. července 2010 v 22:41 | Reagovat

Souhlasím,že setkání s matkou je originálnější,jinak teda bitka nabrala grády a vyvrcholení je čím dál blíž! Fakt moc pěkné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama