Červenec 2010

Temní elfové (1.část)

13. července 2010 v 4:35 | Amia |  Temní elfové
Ačkoli by se hodilo více ,,letnější" téma, nějak mě nic dostatečně veselého nenapadá. :)
I když, tohle je trochu staršího data. Původně to měla být krátká povídka cca na tři stránky, nějak se rozrostla a já zároveň změnila názor. Takže kapitolovka ve stylu fanfiction, na které bych se ráda vyřádila ;)
(A možná ji časem pozměním. Uvidíme)


Mladí muži a ženy temných elfů dokazovali svou dospělost na ,,Cestách masa". Nazývali se tak výpravy do lidských zemí za otroky, buď jako nájezdníci, nebo piráti. A i letos tomu nebylo jinak.
Pyrus stál na přídi a sledoval blížící se pobřeží jedné z nejvzdálenějších ,,lovišť" jeho lidu. Jako nenáviděný syn jednoho z vládců města se rozhodl, že pokud chce jednoho dne předběhnout všechny své starší sourozence, musí pro to také něco udělat; a jak nejlépe dokáže svou nadřazenost než největším úlovkem.
S prudkostí vytrénovanou léty bojů vpadli do vesnice a než stačili lidé rozpoznat, že se vůbec něco děje, bylo půl bitvy za nimi. Temní elfové je sháněli do houfů a svazovali je dohromady, přičemž nejmladší a nejstarší obyvatele rovnou zabíjeli. Pyrus se s úšklebkem rozhlížel po kořisti, zkrvavený meč u boku. Najednou si ale všiml, že na opačné straně vesnice, té jež se blížila k sousední, se něco děje. Před okamžikem se tam vypravila polovina mužů, aby stejně jako zde pochytali budoucí otroky, ale něco se zjevně nepovedlo. Když se do dřeva těsně u jeho hlavy zabodl šíp a bitevní vřavu prořízlo volání jeho jména, rozběhl se z kopce dolů, za zdrojem.
Na náměstíčku vesnice nalezl chumel svých bojovníků a uprostřed - dívka. Kolem sebe utkanou pavučinu z čepelí, v obličeji nezúčastněný výraz. A kosila zkušené i mladé válečníky s neúplatností Smrtky. Za ní, po cestě ze sousední vesnice do této, se táhla krvavá stezka pokrytá mrtvolami a smrtelně raněnými. Okamžik na to nechápavě zíral, než se vzpamatoval.

Léto

11. července 2010 v 3:52 | Amia |  Tužka a barvy

Začalo léto, krásné počasí a ještě krásnější volno. Tak zkusíme trochu té zelené... :)


Hrátky s designem

9. července 2010 v 1:06 | Amia |  Blog
Lol, píši to znova, takže zkráceně :)

Máme nový design. Pohleďte