Temní elfové (2. část)

4. srpna 2010 v 1:41 | Amia |  Temní elfové
Zbytek dne pluli ve skoro přízračném tichu. Dosud zněl z podpalubí téměř nepřetržitý hukot pleskání chodidel o prkna, drmolení otroků tou jejich řečí, duté rány jak jim občasná nečekaná vlna podrazila nohy a jiné zvuky.
Od doby, kdy nechal Pyrus poprvé pročistit podpalubí a záhy poté dostali další příděl řídké kaše (ve které nalezli prsty a uši - Pyrus je nechal mrtvému muži odříznout, než z lodní kuchař navařil onu kaši a poté je zamíchal zpět) se od nich neozval jediný zvuk. Námořníci, okradeni o vtipy na téma, kolik otroků si asi zlomilo vaz při té či oné vlně, nebo jestli se někomu kbelík na obsah střev vylil na hlavu, se poněkud zarazili a chvíli běhali po palubě bez obvyklého pokřikování které bylo slyšet až dolů, ale nedlouho na to už se po palubě znovu ozýval jejich halas.

Blížila se už půlnoc, když se ozvaly první tóny. Jemný hlas, vykreslující jednotlivá slova a pomalý smutný rytmus, postupně umlčel všechny na palubě, až se nakonec vznášel nad lodí samotný. Pyrus pár okamžiků také udiveně naslouchal a pohledem hledal Iotera. Ten k němu stál otočený zády, takže se podrážděný elf vydal za ním. Vincior si ho všiml teprve když byl pár metrů před ním a rychle se s úklonou otočil.
,,Co to zpívá?" vyštěkl otázku Pyrus.
,,Píseň pro mrtvé, nejspíš," zaposlouchal se do slov Ioter.
,,Nejspíš?"
,,Něco o bráně do dalšího světa, lásce k odcházejícím, přání duši aby našla cestu a takové ty lidské kecy. Co jsem slyšel, často to dělají když někdo z nich zemře."
Pyrus si pohrdlivě odfrkl a mávnutím poslal Iotera pryč. O chvíli později už kráčel k poklopu s dvěma muži v závěsu a přikázal jim jej otevřít. Téměř vzápětí dozněly poslední tóny lidské písně a dřevěný poklop tak práskl o palubu o to silněji. Do otroků jako když střelí, ti co seděli nejblíže se klopýtavě přesunuli dál do šera a na elfy zůstaly zírat desítky popelavě bledých tváří.
,,Vyveďte toho zpěváčka," přikázal Pyrus mužům a otroci, jako kdyby mu rozuměli, se semkli do hustého houfu a některým se na tváři objevilo i jakési odhodlání. Pyrus s posměšným odfrknutím kývl na Iotera stojícího opodál.
,,Budu vás zabíjet jednoho po druhém dokud ho nevydáte," promluvil a druhý elf slova okamžitě překládal. Dva nebo tři otroci zakolísali, ale jinak zůstali pevně stát. Pyrus okamžik vyčkal. Poté jen zvedl ruku a než si lidé stačili uvědomit, co se děje, dva vinciorové popadli nejbližšího mladíka a vytáhli ho z davu. Odvlekli ho k zábradlí a přidrželi ho, zatímco mu jeden z přihlížejících námořníků házel na krk smyčku. Jakmile ji utáhl a právě když mladík zvedal ruce k provazu, vinciorové ho hoili přes palubu, vstříc mořským psům. Nejdřív bylo slyšet tlumené zadunění jak narazil do boku lodi a vzápětí nesrozumitelná kakofonie zvuků. Lano sebou silně cukalo jak sebou mladík házel, snaže se uniknout psům a nezaškrtit se při tom a Pyrus zatím pozoroval zděšené otroky, skoro zhypnotizovaně sledující provaz. Když Pyrus konečně pokynul mužům aby mladíka vytáhli, ten už ani nekřičel, jen tiše kňučel. Jednu nohu měl urvanou v koleni a z druhé mu toho také již mnoho nezbývalo. Chodidlo zmizelo úplně, ze zbytku zůstali jen cáry masa a i když nejvýše se mořští psi dostali ke stehni, které mu v dolní polovině zdobil obrovský vykousnutý kus, mladík s nepřítomným pohledem svíral smyčku kolem krku a nevnímal. Pyrus se znovu zadíval na otroky, kteří si ho ale ani nevšimli. Jen zděšeni pozorovali mladíka. Elf zrovna opět zvedal paži, když se jednomu z otroků podlomila kolena. Dívka za ním ho stejnou nohou ještě klepla do boku aby jí uvolnil místo a vystoupila do popředí. Roztáhla rty v úsměvu a vysekla posměšnou úklonu. Teď už nevyvolávala tu znepokojivou atmosféru jako ve vesnici, stále ale úplně nezapadala mezi ostatní otroky. Jeden z vinciorů ji postrčil blíž k Pyrusovi a tak i polomrtvému mladíku.
,,To nebylo moc chytré. Tebe už asi život nudí, že?" zeptal se Pyrus s pohrdavým výsměchem a Ioter otázku přeložil. Dívka ustoupila o krok do strany, aby nestoupla do zvětšující se kaluže krve z mladíkových nohou a něco pronesla. Ioter se na pár vteřin zarazil a pak skoro zamumlal: ,,Říká ,Ani ne. Vás snad ano?´ "
Pyrus chvíli nevěděl jak zareagovat na tak příšerně hloupě drzou poznámku, ale pak jen zavrtěl hlavou. ,,Lidé..." a mávl rukou. Bojovníci popadli zároveň ji i mladíka a vzápětí je oba hodili přes palubu. Jakmile zmizela za zábradlím a byl slyšet náraz těla na hladinu, skoro se mu ulevilo. Rozhodně na ní bylo něco zvláštního.
,,Teď už byste to mohli konečně pochopit," obrátil se k nim a Ioter rychle překládal, zatímco se lano jemně zachvílvalo, jak mořští psi hodovali. ,,Nejste nic. A čím více budete užteční, tím méně o vás budeme vědět a tím spíše přežijete dlouho."
Otroci zlomeně naslouchali jeho slovům a občas střelili pohledem k lanu. Pyrus se obrátil k odchodu, dva bojovníci se chystali znovu uzavřít poklop a námořníci se právě chystali vytáhnout lano. Najednou nejbližší z nich vykřikl a vzápětí něco lehce zadunělo o palubu. Pyrus se bleskově otočil, právě když se dívka narovnala. Řekla něco ve své řeči, shrnula si mokré vlasy na záda a trhnutím odkopla mladíkovu ruku, čistě oddělenou v polovině vřetenní kosti, jejíž prsty jí dosud svírali kotník. Vysekla okolostojícím elfům další poklonu a vydala se zpět do podpalubí.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elenya Elenya | 6. srpna 2010 v 19:20 | Reagovat

Ty se na tom opravdu dokážeš vyřádit:D moc hezké :)

2 Alatariel Alatariel | Web | 12. srpna 2010 v 19:24 | Reagovat

ta holka je drsná, doufám že jim pořádně nakope zadek :)

3 Siwa Siwa | E-mail | Web | 28. října 2010 v 17:08 | Reagovat

Znovu s ostatními souhlasím :-). Dost mě zajím, co s ní bude dál. Kdo to vůbec je apod. Těším se na pokračování, jestli v tom budeš pokračovat.

4 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 20. prosince 2010 v 20:13 | Reagovat

Velmi dobře mam silne nutkaní číst dalsi dil ... ale vydrzím to at si semnou napetí i zvedavost pohrají ;-)

5 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 7. října 2011 v 21:26 | Reagovat

Držím dívce palce, závěr této části mi dodává naději. A jsem zvědavá na další část. :)

Hodně zvláštní a zároveň zajímavá povídka.

6 agrenej agrenej | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 19:18 | Reagovat

Dívka se předvádí. :-D

7 Amia Amia | 20. srpna 2012 v 14:34 | Reagovat

[6]: Naopak, dívka se teprve rozjíždí ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama