Prosinec 2010

Andělé, ďáblové a démoni - úvod

8. prosince 2010 v 21:26 | Amia |  Fantasy a jiní tvorové
Přemýšlela jsem, až se mi z hlavy kouřilo, jak vlastně začít. Ono asi nebylo zrovna šťastné rozhodnutí vybrat si jako třetí fantasy bytost zrovna démona, anděla a ďábla. Jejich chápání je pravděpodobně nejkomplikovanější a možnosti největší, vyrovnají se jim snad už jen elfové, ale u těch aspoň víme že když je něco elf, tak je prostě elf.
Začínám obšírně já vím.
No, po zdlouhavém a bolestivém uvažování (a trojnásobnému hašení vlasů), jsem se rozhodla, že to vezmu od konce.
Tradá -

UPOZORNĚNÍ - můj názor, který se nemusí a s velkou pravděpodobností ani nebude shodovat s názory ostatních. Postupně se snad i propracuju k tomu proč si to či ono myslím, ale protože to je rozhodně na víc než jeden článek, zatím jen strohé rozebrání jak je chápu já

Temní elfové (4. část)

5. prosince 2010 v 14:36 | Amia |  Temní elfové

Říkala jsem že další část bude o hodně kratší ;)
OPĚT - zas krev a násilí, nic nového. To se tak divím, proč když se ve škole mluví třeba o hřbitovech, se učitelka omlouvá že ,,možná trochu morbidní". Pak jsem se podívala na svoje povídky a už je mi to jasný

Bezhlavé tělo se mu skácelo k nohám do krve svých společníků aby k ní přidalo svou vlastní. Pyrus švihl mečem, naskočil zpět na equa a otočil jej směrem k tomu, co býval obrovský zástup otroků a kořisti, který mu momentálně částečně zakrýval jeden z kamenů. Poprvé toho dne mu nevadilo pomalé tempo, protože nechtěl vidět rozsah škod.
Jednou ale vyjet musel, a to co mu objevilo před očima, by slabší povahu přimělo zavýt. Jak se blížil ke konci zástupu, obraz zkázy získával čím dál více detailů a postupně pohřbíval Pyrusovy, i když již od začátku plané, naděje.