Temní elfové (4. část)

5. prosince 2010 v 14:36 | Amia |  Temní elfové

Říkala jsem že další část bude o hodně kratší ;)
OPĚT - zas krev a násilí, nic nového. To se tak divím, proč když se ve škole mluví třeba o hřbitovech, se učitelka omlouvá že ,,možná trochu morbidní". Pak jsem se podívala na svoje povídky a už je mi to jasný

Bezhlavé tělo se mu skácelo k nohám do krve svých společníků aby k ní přidalo svou vlastní. Pyrus švihl mečem, naskočil zpět na equa a otočil jej směrem k tomu, co býval obrovský zástup otroků a kořisti, který mu momentálně částečně zakrýval jeden z kamenů. Poprvé toho dne mu nevadilo pomalé tempo, protože nechtěl vidět rozsah škod.
Jednou ale vyjet musel, a to co mu objevilo před očima, by slabší povahu přimělo zavýt. Jak se blížil ke konci zástupu, obraz zkázy získával čím dál více detailů a postupně pohřbíval Pyrusovy, i když již od začátku plané, naděje.

Cesta byla proměněna v jatka. Zbylí temní elfové se smekali po kamenech kluzkých krví a dobíjeli otroky kterým se nějakým zázrakem podařilo přežít, ale byli natolik poničení, že neměli šanci.
Potrhané, rozdupané zbytky těl se sem tam ještě škubaly, končetiny vyrvané z kloubů se povalovaly vedle jejich majitelů jako části skládacích loutek, na několika místech z rudé vystupovala potlučená zbroj někoho z doprovodných stráží a mezi tím vším se výsměšně leskla pouta. Pyrus beze slova dojel ke stezce a seskočil ze zvířete. Pomalu procházel kolem krvavé kaše, ve kterou se proměnily dva měsíce nájezdů a zuřil čím dál víc. Na stráž najatou v Přístavním městě, kterou měl s sebou právě kvůli podobným případům a která teď ležela rozšlapaná mezi otroky, na své vlastní muže že nebyli schopni zachránit aspoň část a tak dál, až sám nevěděl na koho konkrétně a neměl si kvůli tomu na kom vylít zlost. Což bylo k vzteku nejvíc.
Jeden z jeho vinciorů právě probodl kopím chroptícího otroka s jedinou končetinou a rozervaným břichem a když se narovnal, poznal v něm Pyrus Zohira.
,,Byl to dobře připravený útok můj pane" řekl elf, nechal kopí v otrokově hrudi a mávl směrem ke kamenům ,,Od začátku tu na nás čekali, dali si dobrý pozor aby je equu nemohli vyčenichat, měli pláště přesně pro tento typ terénu aby dokonale splynuli s prostředím a tak dále. Někdo to naplánoval."
,,To mi nemusíš říkat" odeskl Pyrus a kopl do urvané hlavy s vyděšeným výrazem až odlétla a s odporným čvachtnutím přistála v něčích vnitřnostech. Zohir jen pozvedl obočí a neřekl nic; věděl, že v tomto rozpoložení by nebylo moudré elfa dráždit. Natáhl paži, vytrhl z torza otroka kopí a s lehkou úklonou se jal pokračovat v dobíjení. Pyrus se ohlédl ke konci zástupu, kde jeho bojovníci a pár zbývajících stráží probírali hmotnou kořist a vyhazovali na cestu rozbité či jinak znehodnocené věci. Cítil jak vztek znova narůstá, trhl proto hlavou a vztekle švihajíc mečem se vydal k bývalému čelu zástupu.
Prošel kolem prvního stromu se silným pokrouceným kmenem, když se mu náhle zježili chlupy v zátylku. Reflexivně se přikrčil a zachránil si tak život; těsně nad hlavou mu prolétla válečná sekyra, až ucítil chladný závan vzduchu. Vzápětí se kotoulem vrhl do strany, protože zbraň se okamžitě vrátila a jen tak tak se mu nezasekla do zad. Pyrus se rychle postavil, zaujal bojovou pozici a konečně si mohl prohlédnout majitele sekery. Byl jím neobvykle mohutný muž, s typickým barbarským tetováním na holé lebce, kterému se pod kožešinou do které byl oděn rýsovaly vypracované svaly. Navíc byl, navzdory své velikosti, velice mrštný. Na člověka.
Zaútočil výpadem na hlavu, kterému se Pyrus lehce vyhnul, vzápětí ale pokračoval zkráceným obloukem do míst, kam právě elf směřoval. Na poslední chvíli se narovnal a zadržel sekyru svým mečem. Barbar s pološíleným výrazem v očích zavrčel a hrubou silou začal Pyruse tlačit zády ke stromu. Temný elf zavrčel v odpověď a zapřel se nohama do země. Zbraně pevně zaklesnuté v sobě, navzájem se měřili očima a odhadovali toho druhého. Najednou se barbar výsměšně zašklebil, ukázal zčernalé zuby a Pyrus cítil, jak se mu boty boří do měkké půdy a opět klouže směrem ke stromu. Pokusil se vyprostit meč, ale barbar odhadl jeho záměr a posunul sekyru tak, že i kdyby se elfovi podařilo svou zbraň uvolnit, sekyra by se mu vzápětí zasekla do hrudi. Jakmile si to Pyrus uvědomil, pokusil se alespoň změnit směr ale hned nato ucítil pod zády drsnou kůru stromu. Barbar se znovu zašklebil, bleskově popadl elfovu paži s mečem, přirazil mu ji ke stromu, rozmáchl se sekerou a širokým obloukem se chystal Pyrusovi useknout hlavu. Ten bleskově sáhl po noži ukrytém v pouzdře na paži, ale než to stačil udělat, barbar náhle vprostřed pohybu znehybněl. Zorničky se mu rozšířily údivem a bolestí a shlédl dolů na vlastní tělo. Pyrus sledoval jeho pohled a teprve teď si všiml, že těsně pod žebry mu z hrudi trčí špička černé čepele.
Barbarovi vypadla z ruky sekyra a s tlumeným zaduněním spadla do kypré půdy. Druhou pustil Pyrusovu paži a dotkl se černého meče, jako by nechápal co se stalo a hned nato se zhroutil mrtvý k zemi.
,,No," pronesla dívka dokonalou druhir* a očistila meč o barbarův oděv ,,Kdybyste dával větší pozor, možná jste mohl zachránit i ty otroky."


---------------------------------------------------------------------
* Jazyk temných elfů. Už jsem říkala, že se velmi, velmi silně inspiruji světem Warhammer?
;D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 5. prosince 2010 v 17:38 | Reagovat

Hurá, další díl. Vyvíjí se to stále líp a líp. Těším se na další díly a hlavně na ten, kde se konečně dozvíme, kdo je ta dívka... :-D

2 Elenya Elenya | 6. prosince 2010 v 8:15 | Reagovat

Přesně tak, čekám na to, až se dozvím, kdo ta dívka je:D moc krásný díl:)

3 Rabe Rabe | Web | 6. prosince 2010 v 21:26 | Reagovat

ona ho zachránila? nestačím se divit, už se nemohu dočkat toho kdo je ta neznámá

4 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 1. ledna 2011 v 20:59 | Reagovat

Tak to jsem nečekal :-) hele kde más dalsí pokracovaní???

5 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 7. října 2011 v 21:34 | Reagovat

[1]: Tak tak.

Dívčin čin mě hodně překvapil. :)

6 agrenej agrenej | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 19:38 | Reagovat

Čekal jsem, že barbar padne čepelí jednoho z jeho vinciorů, ale dívka je lepší nápad. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama