Březen 2011

Páté klání

24. března 2011 v 21:56 | Amia |  Básnické duely
Opět jsme tu s naším básnickým duelem. Kdo zná, ten ví a kdo ne - jeden z následujícíhc útvarů je napsán mnou a druhý Agrenejem. V anketě pod článkem nám prosím zahlasujte, který se vám více líbí a rozhodněte tak, kdo bude do dalšího duelu nosit titul ,,Ten lepší". ;D

Vlčí děti (první půle)

18. března 2011 v 14:39 | Amia |  Dlouhé

,,Takže pánové, teď se musíme krotit" řekla jsem těsně před hranicí městečka a ostentativně si oprášila kalhoty a načechrala vlasy. Na první pohled vlkodlaka nepoznáte, ale kdybychom si třeba vyskočili do patra, protože po schodech se nám nechce, to by asi vypadalo trošinku podezřele.
,,Samozřejmě Flue, ale nevím kdo to naposledy pomohl dřevorubcům naskládat na vůz kmeny, které neuzvedlo ani pět chlapů..."
,, ...nebo tomu farmáři vytrhnout pařez..."
,, ...a nebo tehdy, jak jsi toho kluka vynesla až na střechu jejich domu, protože otravoval menší děti..."
Beren s Grotem, dvojčata a moji dlouholetí kamarádi, mě vzali za ramena a navzájem se předháněli, kdo si vzpomene na lepší historku. To jim vydrželo až na náměstí vesnice, kde mě poplácali po zádech a se slovy ,,Ale neboj, budeme se krotit" se rozesmáli. Smáli jsme se všichni, až z několika oken začali vykukovat lidé, takže jsme se zase rychle ztišili a Grot začal po kapsách hledat peníze. Postupně na okraj studny vyskládal několik cárů papíru, tři loňské kaštany, křesadlo a dokonce pár obyčejných kamínků, ale mince žádné.
,,Hele Berene..." opřela jsem se o dotyčného a hleděla na Grota, zuřivě šacujícího kapsy ,,Teď mě tak napadá, proč peníze dostane na starost vždycky on?"

Lodě

5. března 2011 v 12:22 | Amia |  Tužka a barvy
Dochází mi věty, které bych psala před obrázky. Jednoduše, potěšte své oko a duši představou široširého oceánu a volnosti co poskytuje, ovšem výběru plavidla věnujte velkou pozornost :D


Radojavor