Temní elfové (6. část)

3. června 2011 v 0:30 | Amia |  Temní elfové

Jízda městem byla skutečně velmi nepříjemná. Každý v dohledu si udiveně prohlížel skupinku bojovníků s dvěma najatými strážci navíc, kteří se k jednoduchému doprovodu nikdy nepoužívali, mezi nimi holku v potrhaném lidském oblečení a v čele nezúčastněně se tvářícího, nejmladšího syna drachaua Uriana.
Pyrus vzteky skřípal zuby, ale podařilo se mu udržet lhostejný výraz až do rodinného sídla. Tam, jakmile u stájí sesedl z equa, vztekle praštil pěstí v železné rukavici do kamenného žlabu, až se uvolnilo pár drobných kamínků. Vyděšený otrok, který se měl starat o zvířecí žrádlo, tím směrem střelil vyděšeným pohledem. Pyrus k němu udělal pár rychlých kroků a druhou rukou muže popadl pod krkem.
,,Něco se ti nelíbí?" zavrčel a přitáhl si ho blíž. Vzápětí ho od sebe odstrčil a než otrok spadl na zem, usekl mu Pyrus hlavu.,,Ale no tak, neměl bys zabíjet rodinné otroky, bratříčku," ozval se blízko nich sladký hlas, ,,Nehledě na to, že sis zjevně žádné vlastní nepřivezl."
,,Nemá se mi plést do cesty," odkopl Pyrus otrokovu hlavu pryč. ,,A co tebe přivádí až sem dolů, Glisso?"
,,Jdu si do města vyřídit pár záležitostí, milý Pyrusi, nic co by tě zajímalo," odpověděla sladce Glissa, přejela pohledem Pyrusovu skupinku a na odchodu se zastavila posměšným pohledem na děvčeti, které jí ho stejně posměšně vrátilo.
Ioter s Xathirdem na ni zazírali div ne s otevřenými ústy a dokonce i Zohir, kterého snad nikdy nevyvedlo nic z míry, stál trochu moc ztuhle. Dívka mezitím už zase sklonila hlavu, hladila svého equu pod hřívou a vlčí úsměv, který měla už od jejich prvního setkání a který Pyruse tak rozčiloval, se dal přes tmavé vlasy v obličeji jen tušit. Strážci stáli nejistě kus stranou a naprosto zjevně neměli tušení co dělat.
A Pyrus zažil okamžik naprostého vakua. V setině kdy tohle všechno zaznamenal narostl jeho vztek do tak netušených rozměrů, že potíže zvládnout ho by měl i ten nejděsivější bůh hněvu a v té další necítil prostě.. nic. Tak jen položil dlaň na rukojeť meče se zvlněnou čepelí a odešel.

*Drachau vlastnil obrovské sídlo téměř ve středu města. Stavba z černého kamene začala jako poměrně skromný drobeček, ale s léty, jak nejen drachauova moc rosta, se zvětšovalo i sídlo. Zvenku to byla v jistém smyslu vlastně pořád jednoduchá stavba, velký základ, kde byl ,,hlavní sál", přijímací pokoje, několik kuchyní a spousta dalších menších pokojů, které se využívali k nejrůznějším účelům jak bylo zrovna potřeba, nebo se taky nevyužívali vůbec.
Pyrus vzpomínal, jak jako malý prozkoumával pokoje v severní části která se kdysi přistavěla jako první. Byl to pomenší komplex nerozměrných místností, z nichž každá ústila do několika dalších a všechny byli propojeny způsobem, který nechápal. Nakonec se dostal do jedné bez jediného okna a pouze se dvěma vchody. Jinak byla místnůstka úplně stejná jako všechny předešlé, až tedy na vyschlou mrtvolu v nejtmavším koutě. Tehdy to bylo poprvé, co Pyrus viděl nějakou mrtvolu opravdu zblízka a s leknutím odtamtud prchl. O pár let později si na ni vzpomněl a chtěl se podívat, jestli to byl jen nějaký otrok nebo snad někdo z temných elfů. Už ten pokoj ale nemohl najít.
Další ze zvláštností drachauova domu byli také vlastní stáje, všichni ostatní obyvatelé Atry Robur měli svá zvířata umístěna v městských stájích.
V nejrozměrnější věži vyrůstající z prostředka hlavního domu žil Urian, vládce města a Pyrusův otec. Dostatečně vzdálen od ostatních obyvatelů sídla aby mohl v klidu spát a zároveň dost blízko, aby nemusel příliš dlouho nebo dalekou cestou přecházet kamkoliv jinam.
Potom ze sídla vyrůstali další čtyři věže. Nedá se říct že z každé strany jedna, protože slovo ,,pravidelnost" se ohledně Černého domu rozhodně užít nedala. Přesto, každá věž více či méně zaujímala místo k jedné světové straně. Pyrus obýval Západní věž.
Čtyři oddělené části (a pátá mezi nimi), byl jakýsi standart nejen v Atře Robur, proto měl Černý dům pro Drachauovy děti jen čtyři věže, i když Urianových potomků bylo ve skutečnosti pět. Nejstarší dvě děti, dvojčata Horobi a Glissa, obývala Severní a Jižní věž, druhý syn Evincar Východní a mladší dcera Západní. Ta ale zmizela dlouho před Pyrusovým narozením. Netušil kam se poděla, nebo jak přesně zmizela, dokonce neznal ani její jméno. Ale nikdo mu to neřekl a on se neptal. Že vůbec existovala věděl pouze díky vtipům, které se na jeho adresu občas snesly, ohledně toho že mu patřila původně její Západní věž. Jenže každý níže postavený, kdo se opovážil něco takového před Pyrusem říct, přišel o hlavu a navíc, elf pochyboval že by jeho starší sourozenci věděli něco víc než on sám. Vyrovnat se se vtípky z jejich strany mu pomáhalo pár užitečných věcí, které ukrývala tajná schrána ve zdi věže v jedné z horních místností, kterou neuvěřitelnou náhodou objevil když byl mladší. Poté co obrátil věž vzhůru nohama našel ještě jednu a byl si téměř jistý, že rozhodně nebyla poslední.

Obecně neměl Černý dům tajných schránek zapotřebí, samotné jeho útroby byly plné míst, kam se dalo něco schovat. O tom se ostatně Pyrus už přesvědčil, právě nalezením mrtvoly jednoduše pohozené v jedné místnosti. A i když v hlavním domě se dalo s trochou praxe slušně vyznat, okrajové části se od vystavění věží téměř nevyužívali a sem tam se nějaký nový otrok ztratil třeba i z Hlavního sálu, honosně nazývané největší místnosti v domě, ležící hned za čímsi jako vstupní halou. Ve skutečnosti to byla jen hrubě otesaná místnost bez oken, nejpůvodnější z domu. I vstupní hala byla přistavěna až později. O nějakou dobu později ho našli někde stát a tupě zírat před sebe, bez výjimky s bílými vlasy a šíleným leskem v očích. Nebo se nenašel vůbec.
Podle legendy bylo sklepení domu propojeno s celým městem systémem podzemních chodeb a v nejhlubší části ústilo až do jakési přírodní jeskyně, jejíž chodby se táhly ke všem šesti dalším druchijským městům. A že dům sám čas od času přestavuje své útroby, pokud se do některých místností dostatečně dlouho nechodí.
Ale to začali šířit vyklepaní lidští otroci, kteří přišli před krátkou dobou a kterým se ztratil nějaký jejich neschopný příbuzný.

Pyrus mechanicky prošel domem ke vchodu do Západní věže, za dveřmi sebral ze stěny jedno z objevených zařízení a doploužil se do třetího patra věže**, kde se složil do křesla. Jeho soukromé komnaty to ještě zdaleka nebyli, zde přijímal případné návštěvy nebo jednal s vinciory, ale zrovna neměl nejmenší chuť šplhat do schodů. Okamžik jen tak zíral do stropu a až pak si začal hrát se zařízením.
Po chvilce něco zapípalo a na povrchu se objevila číslice nula. Takže žádné nezvané návštěvy, zatímco byl pryč. Aspoň něco. Odhodil věc do vedlejšího křesla kde se vrátila do původní podoby a zase zazíral do stropu. Do pokoje se začalo vkrádat večerní šero.
------------------------------------------------------------------
*Originální sídlo z knihy je jedna z věcí, které se mi tam hrozně líbí, takže si ho tady prakticky nechám. Hlavně tedy stavbu jako takovou a jak se stavěla. Rozložení pokojů a další věci budou tak, jak se budou hodit mně.
To jen aby se neřeklo, že je nějak podezřele podobné ;)
** Řekněme že asi 5. nebo 6. od země. Že hlavní dům má tak tři patra a teprve potom se počítají věže.Ps:První část ve městě, mé oblíbené. :D
Na Rudolfův popud jsem si tedy vychutnala i popis rodného domu. Pokud se sem dostaneš a budeš mít chuť, zhodnoť mi prosím rychlým okem jestli to tak může být ;)

Pps: Sakra, zjistila jsem, že vůbec nemám vymyšlenou mapu! Kde leží které město a tak. Tu přebrat se vším všudy mě nějak neláká, tak ale uvidíme. Omluvte tedy prosím mé (zatím) nedostatečné zeměpisné rozvržení :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hakky-life hakky-life | Web | 23. května 2011 v 15:04 | Reagovat

V pohodě taky to tak dávám ... pokračování je na cestě jelikož mám dobrou náladu ... :oD Takže bondage bude :D

2 Lily Addams Lily Addams | Web | 24. května 2011 v 18:08 | Reagovat

Takže...jsem spíše přes ty historické tance, ale základní věci od šermu umím...bohužel teď na nějaké šermování na tréninku nebyl čas, cvičilo se vystoupení :-) Myslím, že učitel by měl mít jasně stanovené podmínky... navíc, je možnost kdykoliv za tím učitelem dojít a zeptat, co by tam určitě nemělo chybět. Navíc referáty jsou zadávané celkem dopředu. Ale nezmínit u Finska vodku....to je jako vrchol :-D

3 Rabe Rabe | Web | 28. května 2011 v 8:37 | Reagovat

už jsem myslela že pokračování ani nebude :D ale o tajemné pořád nic :D

4 Azerek Azerek | 31. května 2011 v 20:55 | Reagovat

Četla jsem všechny díly a musím říct, že  jsem se bála,že na další díl čekám marně. ;-)
Moc se mi to líbí. ;-)

5 Hakky "Stalker" Life Hakky "Stalker" Life | Web | 1. června 2011 v 8:19 | Reagovat

To je chodský pes ... střední plemeno ... ale mutace a radiace ho malinko změnila :oD

6 Amia Amia | Web | 8. června 2011 v 12:01 | Reagovat

Koukám, že jsem neměla jít s pravdou ven.
;)

7 Elenya Elenya | 11. června 2011 v 15:48 | Reagovat

Další díl, jupí:D už se nemůžu dočkat předem dalšího, je to vážně napínavé :)

8 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 7. října 2011 v 21:45 | Reagovat

Začínám věřit, že se snad oná tajemná dívka někdy v pokračování dá dohromady s Pyrusem. :)

9 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | 30. října 2011 v 0:41 | Reagovat

Takze ten začátek...,,Něco se ti nelíbí?" zavrčel a přitáhl si ho blíž. Vzápětí ho od sebe odstrčil a než otrok spadl na zem, usekl mu Pyrus hlavu.... Tady jsem si vážně pomyslel, že ten chlap ma nepředstavitelnou odvahu, drzost a zaroven je děsně hloupej. Copak si muze jen tak dovolit zabít nejakého otroka? I kdyby byl jeho je sakra tak bohatej? a co když ten chudák patří někomu jinému,  nebojí se hněvu právoplatného pána? Máš štěstí, že jsi to pak vyrovnala (zachránila) v dalším odstavci ;-) oddechl jsem si.
Dál: popis domu je podle mě dobrej (dobré je za tři)dala si tomu dost presto by to chtělo víc jako když malíř maluje obraz... musíš to vidět a nejenom ty..., nevím jestli chápes, přesto se ti to celkem povedlo a podařilo se ti ho i zároven malicko odlechčit vzpomínkami Pyruse to se mi líbí, bod pro tebe.
Musím si tvé Temné elfy přečíst znovu. Je to dlouho co jsem tě cetl a ted se bohužel maličko ztrácím promin (není to má vina prostě jsem mel malo casu ale ted jak pomalu zacne zima vse snad napravím)
ps: ten vlčí usmev hmm.... tu ženskou už sem asi někde viděl :-)

10 agrenej agrenej | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 20:02 | Reagovat

Možná jsem jen něco nepostřehl, ale tady bych uvítal poznámku o tom, co se stalo s tou dívkou. Pyrus přišel domů, ale jaký osud potkal ji uprostřed ,,jámy lvové"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama