Červen 2012

Levá ruka boží - Paul Hoffman

9. června 2012 v 16:50 | Amia |  O knihách

Levá ruka boží ukazuje, jak je důležitá dobrá reklama. A účinná. Plakáty tvrdily, že je to nejlepší fantasy posledních let a určitě by si ji měli koupit i ti, kteří tomuto žánru jinak neholdují.
Vlastně mi to dost připomínalo Paoliniho Eragona. I když ti stavěli hlavně na autorově věku. Stejně jako Eragon je Hofmannovo dílo pro puberťáky nebo starší. Hlavnímu hrdinovi je koneckonců patnáct.

Levá ruka boží vyšla roku 2010 v nakladatelství Knižní klub v Praze, autorem je, jak již víte, Paul Hoffman. O překlad se pak postaral Pavel Medek, který mimo jiné překládal i Harryho Pottera. Toliko technické informace.

Něco na začátek

7. června 2012 v 1:46 | Amia |  O knihách
Chtěla jsem napsat nějaký pěkný úvodní článek, nějak z toho sešlo. No nic, budu sama sobě opakovat, že ho někdy, v lepších časech, přepíšu.

Protože psaní recenzí tak, aby to byla opravdu recenze, není tak lehké jak by se na první pohled mohlo zdát, dost možná to nebudou tak úplně recenze.
Protože ale cvičením se člověk učí, zůstává mi naděje, že časem se do toho bodu dostanu. Pokud vás ovšem bude otravovat cokoliv od délky po způsob podávání informací, hlaště se. Asi jako vždycky.