Leden 2014

Zbývá ohniště

24. ledna 2014 v 14:48 | Amia |  Myslím, tedy jsem
Tak jsem se právě (konečně) dodívala na první díl Hořícího keře.
No, probulela jsem to skoro celé, ale ani tak ne kvůli samotnému Palachovskému tématu jako kvůli studentstvu. A politice.

Jak ještě za dob komunismu fungovali vysoké školy a jejich studenti. Dosud má sice každá univerzita svůj vlastní senát a tak, jenže, nemůžu si pomoct, dnes už prostě nejsou co bývali.
Snad všude, kde se jedná o změny k lepšímu nebo boj proti utlačovatelům, jsou hlavními aktéry studenti (sametová revoluce, strach Hitlera a jeho zavření vysokých škol, obrana Prahy proti Švédům na konci Třicetileté války...).
Ale dnes? Dovede si ještě někdo vůbec představit, aby studenti protestovali proti, já nevím, válce v Iráku? Politice postupného ovládání světa?

Básnický duel na závěr noci

18. ledna 2014 v 14:35 | Amia |  Básnické duely
No fakt nekecáme, je to tu zas. Duel mezi mnou a Agrenejem, tentokráte na téma týdne NOC. Pokračujeme v našem nekonečném boji, kdo má pravdu v tom, že ten druhý je lepší básník :)

Pro ty, kdo neznají - jedna z následujících básní je napsána Agrenejem, druhá mnou. V anketě pod článkem prosím hlasujte, která se vám líbila více. Příští týden se pak uvidí, kdo vyhraje tentokrát a na čí stranu se posunou misky vah. V současné době je totiž skóre 5:5

Lhát je špatné... pro někoho

15. ledna 2014 v 21:34 | Amia |  Toulám se
Hej, mám novou podrubričku! Člověka napadá docela dost věcí, když se jen tak toulá ve vodách internetových, ať už se jedná o zprávy nebo jiné blogy.
(Zrovna Novinky jsou spíš bulvární zprávy, ale na ty člověka napadá nejvíc nadávek ;) )
Takže. Když vás to nebude bavit, nekomentujte nebo to v komentářích naopak řeknětě a já přestanu. Ale vyzkoušet se má všechno


Takže lži klientů teď prý nově odhalí armádní přístroj, který bude zabudovaný v telefonech pojišťoven. Zavoláte abyste dostali peníze které jste do povinného pojištění vrazili. Trochu si zalžete, abyste místo zlomeniny dostali peníze za dvojitou zlomeninu.
Jo, je to vlastně krádež. Ale tak mě tak napadá...


Mořské panny

9. ledna 2014 v 15:53 | Amia |  Tužka a barvy
Dlouho jsem si nevzpomněla, že blog je vlastně původně psavý A obrázkový. Tak přináším trochu mořských potvor, když už ta zima stojí za prd.


Hilfe

8. ledna 2014 v 16:34 | Amia |  Blog
Promiňte mi mou opětovnou neaktivitu. Bohužel ve stolním počítači (který používám přednostně) nebo v domácí wifi mi sedí nějaká potvora jako žába na prameni, že se nemůžu přihlásit. A jelikož jsem velmi netechnický typ, nemám absolutně žádné tušení, co to je, natož jak to vyřešit