Temní elfové 14

2. února 2014 v 23:27 | Amia |  Temní elfové
Asi nemá cenu nic říkat, že? *Točí prsty a poočku hledá únikové cesty.* Snad jen připomínám, že na řadě jsou popisy, pospisy a popisy...
a taky pár popisů.


Když na ty události Pyrus později vzpomínal, nepřestával se divit. Ne že by to někomu přiznal, samozřejmě.
Také se občas i bavil, pohledy jeho sourozenců i jiných, co se mu za jeho zády odvažovali posmívat, za to stály. Už jen převzetí Městských stájí stálo za vzpomínku.
...


Po Mer´Idirině fantastickém prohlášení, že ve městě vlastní něco víc než to, co má na sobě, se v místnosti rozhostilo ticho. Pak se Retudir rozesmál.
,,Tu barabiznu, jo? I kdyby fakt byla tvoje, o čemž dost pochybuji, jsem si docela jistý, že bys nám dluhy spíš přidělala, než od nich pomohla."
Černovlasá se na něj dlouze podívala a pak přejela pohledem všechny ostatní. Beze slova seskočila z okenní římsy a vydala se kolem Pyra ven.

Městské stáje byly skutečně jen stínem své původní proslulosti. Mer´Idira na ně několik dlouhých minut hleděla, zatímco Pyrus netečně postával, Retudir se pochechtával, Xathird se snažil skrýt své zklamání a zbytek mužů házel na kolemjdoucí zlé pohledy.
Když se drowka dala konečně znovu do pohybu, byl z ní cítit... trocha vzteku. S klepáním se neobtěžovala, prostě rozkopla dveře a nakráčela na dvůr. Z něj si to namířila rovnou do budovy s hřebci a byla právě u posledního stání, když se konečně objevil vrchní štolba. Pyruse a jeho mužů si sotva všiml, rovnou se vrhl za černovlasou.

,,Co to sakra děláte?!" zařval na ni, když viděl, jak otevírá branku a vchází přímo ke zvířeti.
,,Jsou to equu, sežerou...!"
,,To možná proto, že jim to dovolíte!" štěkla na něj zpátky Mer´Idira, s rukou klidně položenou na hřebcově krku. Štolbovi vzal vztek řeč. Černovlasá mezitím prohlédla hřebcovo koryto a znovu vyšla ven, s kouskem něčeho štítivě mezi prsty.
,,Nebo taky možná proto, že jim tohle dáváte k jídlu."
Mrskla maso štolbovi pod nohy, kam dopadlo s nechutným čvachtnutím. Drowka si o už tak špinavou zeď otřela z prstů zelený šlem a znovu vyšla ven.

Na dvoře se otočila dokolečka s naprosto znechuceným a pohoršeným výrazem a otočil se ke štolbovi právě ve chvíli, kdy se k ní přiblížil na délku meče. Zapíchla mu prst do nákladně oblečené hrudi a naklonila se k němu: ,,Kde jsou všechny prostředky? Kde jsou otroci, seno, maso? Proč to tu sakra vypadá ponechané osudu?!"
Štolba zbledl vzteky: ,,Opovažuješ se pokládat takové otázky, vinciore? Nevšiml jsem si, že by se tvůj pán zajímal o moje zvířata!"
,,Ano, opovažuji se, správce!" zasyčela na něj Stříbrná smrt a štolbovi se najednou rozšířili oči a klopýtavě ustoupil. Černovlasá zprudka potřásla hlavou a bez dalšího pohledu se vydala k dalším dveřím, vedoucím zřejmě do štolbova soukromého příbytku.

Pyrus s muži ji následovali, Zohir s přemýšlivým pohledem na ztuhlého štolbu. Žádného drowa nevyděsí pouhý vztek.

Mer´Idira rozrazila dveře a znovu se na pár vteřin zastavila. Pak se ale, podle strnulého kroku, rozhodla nevšímat si vlastního doutnajícího hněvu a prostě pokračovala.
Když drowové vstoupili za ní dovnitř, pochopili co asi bylo jeho příčinou. Štolbovy soukromé prostory se totiž vůbec nepodobaly budovám venku. Zde bylo všechno, od podlah po otroky, prvotřídní, udržované a ve skvělém stavu. I když, většina otroků už byla dost stará.

V jedné z horních místností, zařízené jako pracovna, si to Mer´Idira nakráčela rovnou k truhle v rohu, která se sem svým poškrábaným zjevem moc nehodila. Černovlasá sundala z pásu pouzdro s mečem se zvlněným ostřím a otevřela tajnou schránku těsně pod záštitou. Vylovila klíč.

,,To... toho jsem si nemohl všimnout," trochu se zakoktal Ioter. Pyrus na něj jen upřeně pohlédl a neřekl nic.

Mer´Idira otevřela truhlu, papíry v ní vyhodila na podlahu a odsunula tajné dno. V tu chvíli dorazil štolba, oklepaný a opět připravený na konfrontaci. Nebyla mu dopřána. Stříbrná smrt vyňala malou ale těžkou schránu a odemkla ji vlastním klíčem.
Štolba se zarazil s ústy připravenými ke křiku. Černovlasá otevřela schránu a zůstala chvíli nehybně sedět, zatímco Xathird, Dagor i Retudir natahovali krky aby viděli, co je uvnitř. Mer´Idira sáhla dovnitř a vytáhla jediný váček na peníze, splasklý a obalený prachem. S děsivým úsměvem se zvedla a otočila se na štolbu.

,,Správce. Kde jsou všechny peníze a další prostředky, které vám svěřil rod Ghers´ fa?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 5. února 2014 v 11:40 | Reagovat

Co to mé sluncem ztrápené oči vidí? Žeby se stalo něco úžasného? :-) Nebo je to spíše noční můra, neboť si vážně nepamatuji poslední.... Sakra...

Chudák pan správce. :-D Sice tyhle temné elfy moc neznám, ale jak znám temné elfy celkově, tak si již brzy bude přát, aby se radši nikdy nenarodil. :-D :-D

2 Elenya Elenya | Web | 7. února 2014 v 17:31 | Reagovat

No ne, tento titulek jsem na Tvém blogu už sakra dlouhou dobu neviděla. Musela jsem si přečíst předešlý díl, abych do toho trochu zase zapadla a vyplatilo se. :)

Jsem zvědavá, jak dopadne správce, určitě to nebude nic hezkého. :)

3 Grafoy Grafoy | 10. února 2014 v 0:09 | Reagovat

Ou jee! Miluju baby co nahani chlapum strach. A temni elfove me fascinuji. Tak to vypada, ze si spravce cpe penize so vlastni kapsy, coz se mu mozna vyplacelo, ale ne pozom co si tam nakraci desive se sklebici Stribrna smrt :)

4 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 3. března 2014 v 17:55 | Reagovat

Je vždy velice potěšující a naplňující Tvůj blog navštívit=) Tenhle článek je jedním z důkazů. Dovedeš udržet pozornost

5 Rabe Rabe | 7. ledna 2015 v 16:29 | Reagovat

dlouho jsem tu nebyla ale každý nový díl elfů potěší vždy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama